Druga Strona Ulicy – bezpłatne warsztaty produkcji muzycznej

Fundacja W To Mi Graj we współpracy z Miejskim Centrum Kultury zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów produkcji muzycznej dla młodzieży z Bydgoszczy i okolic, finansowanych przez Urząd Miasta Bydgoszcz. Druga Strona Ulicy to projekt nowoczesnej edukacji muzycznej, którego głównym założeniem jest aktywizacja w zakresie muzycznych działań twórczych oraz oddolnej aktywności kulturalnej.

W ramach bezpłatnych warsztatów każdy z uczestników otrzyma niezbędną wiedzę z zakresu podstaw produkcji muzycznej, aranżacji, realizacji wokali, technik studyjnych oraz miksu i masteringu. Cykl zajęć otworzy młodym ludziom drogę do świata dźwięku, zapoznając ich jednocześnie z najważniejszymi zagadnieniami. Warsztaty odbędą się w pełni profesjonalnym studio nagraniowym AV Studio w lipcu 2017. Zostaną poprowadzone przez doświadczonych i uznanych w środowisku muzyków – Bisza, OER’a oraz DJ’a Eproma. Projekt zostanie przypieczętowany nagraniem wspólnego utworu wraz z teledyskiem. Pierwsza edycja projektu odbyła się na przełomie października i listopada 2016 roku w Radomiu z udziałem Piotra „Vienia” Więcławskiego.

Projekt Druga Strona Ulicy odpowiada w fajny sposób na potrzeby bydgoskiej młodzieży, nie tylko uzupełniając lukę w ofercie bezpłatnych zajęć muzycznych, ale również dając alternatywę do rozwoju twórczego. W dzisiejszych czasach muzyka oraz produkcja to temat na czasie, ale nie wszyscy mają dostęp do profesjonalnego studia czy wiedzy. Dzięki warsztatom każdy będzie mógł poznać ten świat od kuchni, dlatego zdecydowałem się wziąć w nich udział. – mówi Jarosław „Bisz” Jaruszewski

Charakter projektu wynika bezpośrednio z przyjętej misji Fundacji, której naczelną dewizą jest realizacja działań animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w aktywnościach twórczych. Dodatkowo jednak towarzyszy mu aspekt profilaktyczny.

Od początku zależało nam także na upowszechnieniu alternatywnych form spędzania czasu wśród młodzieży. Można powiedzieć, że projekt ma również charakter profilaktyczny – stąd jego nazwa – mówi Maciek Ostatek, członek zarządu Fundacji.

Aktualne informacje będą dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/DrugaStronaUlicy/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s